19 lutego 2023

Klimatyzatory Climaveneta - europejska jakość dla Twojego komfortu

W budynkach mieszkalnych i biurowych, obiektach handlowych lub w przemyśle istotne są również energooszczędne, kompletne systemy klimatyzacji z agregatami chłodniczymi, pompami ciepła, różnie zaprojektowanymi klimakonwektorami i centralami wentylacyjnymi.

Rodzaje central wentylacyjnych Climaveneta

W ofercie terminali Hydronic, oprócz innych urządzeń produkowanych przez Climaveneta, znajdują się również nowoczesne, ciche i ekonomiczne klimakonwektory o różnych typach konstrukcji:

 • klimakonwektory pionowe lub poziome montowane na ścianie, na cokole lub pod ścianą;
 • klimakonwektory typu kasetowego do montażu w systemie instalacji stojącej;
 • Klimakonwektory typu kanałowego do montażu kołowego w podwieszanych systemach ściennych lub kanałowych wraz z systemami kanałów;
 • klimakonwektory ścienne.

Zalety klimakonwektorów Climaveneta

Wśród wielu zalet termowentylatorów wiodącej włoskiej marki są m.in.

 • stosowanie wyłącznie sprawdzonych, niezawodnych i kontrolowanych systemów wentylacyjnych typu centrycznego lub stycznego z płynną regulacją prędkości obrotowej wentylatora i natężenia przepływu powietrza,
 • zastosowanie wysokowydajnych wentylatorów z silnikami EC o zaawansowanej, cichej konstrukcji,
 • wszechstronność i różnorodność opcji instalacyjnych dla modeli z różnymi stronami wlotu i wylotu powietrza,
 • opcjonalnie mieszanie świeżego powietrza,
 • Zastosowanie nowoczesnych systemów sterowania falownikami,
 • Indywidualnie zaprogramowane ustawienia pilota i łatwa integracja z centralnym systemem sterowania,
 • Wymienniki ciepła o wysokiej wydajności, wymienniki ciepła zabudowane,
 • Konfiguracje dla systemów 2- lub 4-rurowych,
 • Różnorodne akcesoria do montażu i adaptacji do systemu sterowania.

Oprócz tych zalet, na uwagę zasługuje konstrukcja klimakonwektorów Climaveneta, wysoka jakość materiałów i komponentów, niski poziom hałasu, dostępność ekonomicznego trybu "nocnego" oraz łatwe przełączanie trybu pracy "zima-zima".

Zasada działania klimakonwektorów Climaveneta

Każdy klimakonwektor posiada wentylator za wymiennikiem ciepła, w którym krąży ogrzany lub schłodzony płyn (woda lub ciecz). Powietrze w pomieszczeniu jest usuwane przez wentylator i przechodzi przez wymiennik ciepła, gdzie jest ogrzewane lub chłodzone, a następnie rozprowadzane do całej objętości pomieszczenia. Standardowe klimakonwektory posiadają filtry powietrza, systemy odprowadzania skroplin (jeśli są wymagane) oraz automatykę sterującą. Chłód lub ciepło jest doprowadzane do klimakonwektorów z agregatów chłodniczych lub pomp ciepła.

Rozróżnia się systemy dwururowe, które działają tylko na potrzeby chłodzenia, oraz systemy czterorurowe do ogrzewania lub chłodzenia.

Klimakonwektory posiadają również funkcję wentylacji i osuszania środowiska wewnętrznego.

Działanie klimakonwektorów Climaveneta

Różne typy klimakonwektorów mogą być ustawiane i sterowane poprzez indywidualne i zdalne panele sterowania, poprzez grupę klimakonwektorów lub centralnie, Urządzenie może być obsługiwane przez pojedynczy sterownik mikroprocesorowy za pośrednictwem protokołu Modbus, komunikując się z zewnętrznym czujnikiem temperatury pomieszczenia lub wbudowanym termostatem.

Harmonogram może być zaprogramowany na codzienną lub miesięczną pracę systemu klimatyzacji.

lub

Wszystkie jednostki są zintegrowane w sieci master lub slave składającej się z maksymalnie 8 jednostek. Te podjednostki mają swoje niezależne ustawienia.

Zastosowanie central wentylacyjnych Climaveneta

Energooszczędne systemy chłodzenia i ogrzewania budynków z klimakonwektorami (systemy 2- i 4-rurowe) są dobrze sprawdzone w budynkach administracyjnych i mieszkalnych, szpitalach, szkołach, biurach, laboratoriach, magazynach i halach produkcyjnych.

Systemy te charakteryzują się niezrównaną oszczędnością kosztów eksploatacji dzięki elastycznemu sterowaniu, technologii inwerterowej i wysoce energooszczędnym silnikom wentylatorów.