3 lipca 2015

Wentylacja - oferta

wentylacja ofertaWentylacja, czyli wymiana powietrza w budynku ma na celu zapewnienie odpowiedniego mikroklimatu. Wentylację można podzielić m.in.: na wentylację naturalną, mechaniczną, nawiewną i wywiewną. Najważniejsze jest jednak to, aby proces ten był jak najbardziej komfortowy dla użytkownika.

Jakość powietrza

Efektem oszczędzania ciepła jest budowanie coraz to szczelniejszych domów. Aby zminimalizować straty ciepła, powszechne stało się używanie dodatkowych izolacji i uszczelnień, które są przyczyną zwiększenia ilości pary wodnej i stężenia zanieczyszczeń wewnątrz budynków.

Badania przeprowadzone przez EPA (Environmental Protection Agency = Agencja Ochrony Środowiska) potwierdziły, że poziom zanieczyszczenia wewnętrznego w przypadku kilku substancji może zostać przekroczony o 200-500% poziomu powietrza zewnętrznego.

oferta wentylacjaWarto więc starać się poprawić jakość powietrza w naszym bezpośrednim otoczeniu. Podstawą działania jest właściwa wentylacja. Spędzając czas w różnego rodzaju pomieszczeniach jesteśmy narażeni na wdychanie zanieczyszczeń - kurzu, pyłków, zarodników pleśni i grzybów, a także wszelkiego rodzaju toksyn wydzielanych przez materiały budowlane i elementy wyposażenia wnętrz.

Inne zagrożenie stanowi para wodna, której stężenie wzrasta podczas takich czynności, jak: kąpiel, pranie, czy gotowanie. Poniżej przedstawiamy przybliżoną intensywność wydzielania pary wodnej podczas niektórych czynności:

- sen lub odpoczynek 50 g/h

- lekka praca 90 g/h

- ciężka praca 150 g/h

- szybki taniec 340 g/h

- kąpiel w wannie 1000-1100 g/h

- kąpiel pod prysznicem 1500-1700 g/h

- suszenie bielizny (jeden wsad do pralki) 2000 g/h

- gotowanie (jeden posiłek) 1000-2000 g/h

Biorąc pod uwagę aspekt zdrowotny, a także komfort cieplny, wilgotność względna powietrza powinna wynosić 30-65% (przy temperaturze ok 20-22°C). W temperaturze 26°C wilgotność nie powinna przekraczać 55%. Przy wilgotności powyżej 70% tworzą się warunki sprzyjające powstawaniu grzybów i pleśni.

Działalność naszej firmy opiera się na doborze i montażu urządzeń oraz na pełnej obsłudze w zakresie serwisu, również w okresie pogwarancyjnym.

Zakres usług świadczonych w zakresie wentylacji:

  • wentylacja mechaniczna
  • wentylacja z odzyskiem ciepła
  • wentylacja basenów wykonana z kanałów z pianki
  • wykonawstwo kanałów z płyt z wełny sprasowanej np.Climaver
  • instalacje oddymiania

 

 

Kontakt:

prowentylacja.pl

PrestigeVent Sp.z.o.o.

Os. Centrum E18 

31-934 Kraków

Tel: 12 307-16-16

kontakt@prowentylacja.pl

www.prowentylacja.pl