31 grudnia 2022

Kto i dlaczego potrzebuje agregatów chłodniczych Climaveneta

Climaveneta specjalizuje się w unikalnych energooszczędnych rozwiązaniach dla przemysłowego chłodzenia, ogrzewania i dogrzewania wody z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Dla każdego zakładu wybierane jest elastyczne i opłacalne rozwiązanie biznesowe, oparte na bogatym doświadczeniu Mitsubishi Electric oraz dogłębnym podejściu badawczo-rozwojowym. Podstawowymi zasadami projektowania komponentów Climaveneta są:

 • maksymalna wydajność energetyczna;
 • niski poziom hałasu;
 • maksymalny odzysk ciepła i wykorzystanie odnawialnych źródeł ciepła.

Wszystkie urządzenia Climaveneta, w tym chillery, dzielą się na:

 • Rozwiązania Climaveneta do zastosowań komfortowych zaprojektowane w celu stworzenia komfortowych warunków w przestrzeniach publicznych, nawet w najbardziej wymagających projektach mieszkaniowych, rezydencjalnych, hotelowych, sportowych i komercyjnych. Ważna jest oszczędność energii i hałasu.
 • Rozwiązanie dla środowisk przemysłowych, w których technologia chłodnicza umożliwia kontrolę temperatury procesów produkcyjnych i produktów, a także produkcję i przechowywanie żywności i napojów.
 • Rozwiązania chłodnicze zapewniają niezwykle precyzyjną kontrolę temperatury, zmienności i filtracji powietrza dla centrów danych, pomieszczeń komputerowych i dodatków telekomunikacyjnych.

Szeroka oferta Climaveneta obejmuje również maszyny dla chłodnictwa przemysłowego - nagrzewnice powietrza i wody, agregaty chłodnicze i urządzenia wielofunkcyjne, a także monobloki lub agregaty ze zdalnymi skraplaczami o wydajności od 4 do 4200 kW.

Główne grupy agregatów chłodniczych dla systemów i procesów klimatyzacyjnych produkowanych przez Climaveneta

 1. AIR COOLED CHILLERS - chillery ze skraplaczem chłodzonym powietrzem - agregaty chłodnicze lub chillery ze skraplaczem chłodzonym powietrzem. Może pracować w klimatyzacji budynków oraz do utrzymania warunków procesów technologicznych

 1. AIR COOLED CHILLERS - FREECOOLING - agregaty chłodnicze chłodzone powietrzem z free-coolingiem - agregaty chłodnicze chłodzone powietrzem z wymiennikiem ciepła do chłodzenia naturalnego, dające możliwość wykorzystania powietrza naturalnego o niższej temperaturze powietrza. Pracować pod warunkiem, że temperatura zewnętrzna jest niższa niż temperatura wymiany ciepła na wlocie do urządzenia. Szczególnie nadaje się do instalacji o stałym zapotrzebowaniu na chłodzenie, np. centrów danych, hal produkcyjnych lub budynków inżynieryjnych.

 1. AIR COOLED CHILLERS - EVAPORATIVE FREECOOLING - agregaty chłodnicze chłodzone powietrzem z chłodzeniem wyparnym (naturalne chłodzenie wyparne) funkcjonują bardziej ekonomicznie dzięki systemowi chłodzenia wyparnego, który obniża temperaturę otaczającego powietrza. Urządzenie pozwala skorzystać z wartości dodanej, jaką jest naturalne chłodzenie, dzięki rozszerzonemu zakresowi temperatur dla zastosowań zewnętrznych.
 1. WATER COOLED CHILLERS - agregaty skraplające chłodzone wodą to wysokowydajne urządzenia do montażu wewnątrz budynków, o współczynniku EER do 5 lub wyższym, służące do przygotowania zimnej wody. Stosowane w wielu sektorach przemysłu.

 1. CONDENSERLESS CHILLERS - agregaty niekondensacyjne - urządzenia przeznaczone do montażu w środku pomieszczeń wykorzystywanych do produkcji wody lodowej. Jednostki mogą być podłączone do zdalnych skraplaczy.

Zalety agregatów chłodniczych Climaveneta

Agregaty chłodnicze to najbardziej wydajne i skuteczne urządzenia do kontroli klimatu w dużych budynkach i obiektach. Najczęściej spotykanym układem chłodzenia w skali przemysłowej jest układ chiller-fancoil, z przenoszeniem chłodu/ciepła przez nośnik ciepła w medium otoczenia.

Agregaty chłodnicze Climaveneta w systemie klimatycznym do klimatyzacji i ogrzewania (z pompami ciepła) to urządzenia stosowane w systemach 4-rurowych, które mogą pracować tylko na potrzeby chłodzenia, Tylko do ogrzewania, do chłodzenia z odzyskiem ciepła, jako agregat chłodniczy i kocioł, aby spełnić jednocześnie wymagania strony zimnej i gorącej, bez konieczności skomplikowanych ustawień.

Różnorodność gamy agregatów chłodniczych Climaveneta umożliwia znalezienie najbardziej opłacalnego rozwiązania dla każdej aplikacji.

Jednostki utrzymują najwyższy poziom komfortu, oferują doskonałą wydajność energetyczną i są łatwe do zintegrowania z każdą technologią, spełniają europejskie normy środowiskowe dotyczące wpływu na środowisko i ekonomicznego zarządzania energią (certyfikat Eurovent).

Dzięki zastosowaniu alternatywnych źródeł energii, odzysku ciepła, precyzyjnego mikroprocesorowego systemu sterowania praca agregatów chłodniczych Climaveneta charakteryzuje się zwiększoną ekonomią.

Chillery przemysłowe Climaveneta to idealny wybór urządzeń i szeroka gama rozwiązań pozwalających stworzyć najbardziej komfortowe środowisko biznesowe lub produkcyjne.