26 maja 2021

Innovative uruchamia północnoamerykański oddział drzwi pneumatycznych

Innowacyjne Systemy Chłodnicze ogłasza Bill Hefner będzie szefem naszego nowego oddziału drzwi powietrza do obrotu i sprzedaży naszego stanu sztuki drzwi powietrza dla chłodni i zamrażarki aplikacji w żywności i dystrybucji żywności, przetwórstwa spożywczego i chłodni przemysłu magazynowego.

Te rewolucyjne drzwi powietrzne wykorzystują zgłoszoną do opatentowania technologię "impingement seal", która była dostępna tylko dla największej w Ameryce Północnej firmy zajmującej się dystrybucją żywności. Innovative sprzedaje te drzwi wyłącznie do swoich klientów chłodniczych przez ostatnie 8 lat i ma ponad 200 drzwi w służbie. Drzwi te są teraz dostępne dla reszty rynku chłodniczego.

To "uszczelnienie impingement" technologia została opracowana przez Innovative Refrigeration podczas projektowania zamrażarek strumieniowych dla klientów. Wykorzystuje podwójny strumień powietrza, który jest odprowadzany przez szerokość drzwi od góry do dołu i jest recyrkulowany. Obliczenia pokazują, że te pojedyncze drzwi powietrza dla zastosowań chłodniczych są około 80% -95% w zależności od różnicy temperatur lub bardziej skuteczne w blokowaniu infiltracji powietrza z wejścia do zimnego pomieszczenia w drzwiach, gdy fizyczne drzwi są otwarte. Na aplikacjach zamrażarki skuteczność wynosi około 80-93% w zależności od różnicy temperatur i numer modelu drzwi.

W porównaniu z kurtyną powietrzną wiodącego konkurenta, która wykorzystuje "darmowe ciepło odpadowe" z układu chłodniczego jako źródło ciepła, drzwi powietrzne Innovative (z odpowiednio regulowanym ciepłem elektrycznym) zostały uznane za bardziej efektywne energetycznie przez wiodącą firmę konsultingową zajmującą się inżynierią energetyczną. Stało się tak, ponieważ innowacyjne drzwi powietrzne wprowadzają do zamrażarki znacznie mniejsze obciążenie cieplne niż "darmowe ciepło odpadowe" konkurencji. Aby korzystać z darmowego ciepła odpadowego, należy zainstalować kosztowne przewody rurowe gorącego gazu i izolowane rury oraz połączyć je z wężownicą odzyskującą ciepło. Ten dodatkowy koszt zazwyczaj zwiększa koszt urządzenia o tysiące dolarów. Nie wymagając tych dodatkowych nakładów, drzwi powietrzne Innovative są bardziej konkurencyjne, wydajne i bezpieczniejsze. Przyniosą one również szybszy zwrot z inwestycji dla użytkowników końcowych.

Według ASHRAE (American Society of Heating, Refrigeration and Air-conditioning Engineers - Amerykańskie Stowarzyszenie Inżynierów Ogrzewnictwa, Chłodnictwa i Klimatyzacji) co najmniej połowa obciążenia zamrażarki wynika z infiltracji powietrza przez drzwi w chłodniach. Po wprowadzeniu obciążenia cieplnego do komory chłodniczej potrzeba znacznie więcej energii sprężarki, aby utrzymać temperaturę.

Innowacyjne drzwi powietrzne znacznie ograniczają infiltrację powietrza i pozwalają sprężarkom pracować z normalną wydajnością w celu utrzymania temperatury projektowej. W starszych obiektach redukcja dużej ilości powietrza infiltracyjnego może w rzeczywistości skutkować "nadwyżką wydajności" w maszynowni, pozwalając, aby chłodnia stawała się zimniejsza. Zmniejszenie ilości powietrza infiltrującego w dzisiejszych obiektach chłodniczych jest znaczące, ponieważ chłodzenie stanowi co najmniej 50% rachunków za energię elektryczną w niektórych firmach.

Skutki ekonomiczne zakupu i instalacji drzwi Innovative Air mogą również zaowocować wystarczającą roczną oszczędnością energii, aby koszty zakupu sprzętu zwróciły się w ciągu 2-3 lat. Stanowi to doskonałą okazję inwestycyjną dla firm z branży chłodniczej.