26 kwietnia 2021

PRZEWODNIK ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW Z KLIMATYZATORAMI

WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW

  • Upewnij się, że termostat jest prawidłowo ustawiony. Czasami naprawa klimatyzatora jest tak prosta, jak nauczenie się prawidłowego ustawiania termostatu. Nieprawidłowo ustawiony klimatyzator może nie działać tak, jak chcesz. Może się zdarzyć, że termostat jest ustawiony na ogrzewanie zamiast klimatyzacji. Jeśli tak się stanie, prawdopodobnie z otworów wentylacyjnych klimatyzacji będzie wydostawać się gorące powietrze. Łatwo jest zapomnieć o przełączeniu, gdy zmieniają się pory roku. Sprawdź to dwukrotnie, zanim założysz, że Twoja jednostka AC jest zepsuta.
  • Wymień baterie w termostacie. Czy sprawdziłeś ostatnio baterie w termostacie? Jeśli nie wymieniałeś ich od dłuższego czasu, być może masz do czynienia z martwą baterią. Bez sprawnych baterii termostat nie może komunikować się z jednostką klimatyzacyjną.
  • Wymień filtr powietrza. Jeśli filtr jest zbyt brudny, powietrze nie może prawidłowo przepływać. W rezultacie klimatyzator nie będzie działał tak dobrze, a może nawet w ogóle nie będzie działał. Zwłaszcza nowoczesne klimatyzatory są wyjątkowo wrażliwe na zabrudzone filtry powietrza. Jeśli nie pamiętasz, kiedy ostatnio wymieniałeś filtry, czas je wymienić.
  • Sprawdź wyłącznik automatyczny. Następną rzeczą, którą możesz spróbować jest sprawdzenie wyłącznika automatycznego. Jeśli wyłącznik obwodu podłączony do klimatyzatora został uszkodzony, należy go zresetować.
  • Sprawdź otwory wentylacyjne. Upewnij się, że wszystkie kanały powietrzne i otwory wentylacyjne są czyste. Jeśli są zatkane przez kurz lub brud, powietrze nie może przepływać prawidłowo; samo czyszczenie otworów wentylacyjnych może być odpowiedzią na Twoje problemy. Mogą również występować problemy w kanałach powietrznych, których nie widać. Takie rzeczy jak pleśń lub inwazja szkodników mogą uniemożliwić prawidłową pracę klimatyzacji.

 

Dowiedz się więcej dlaczego twój klimatyzator nie chłodzi.

KIEDY NALEŻY SKONTAKTOWAĆ SIĘ Z PROFESJONALISTĄ

Chociaż istnieje wiele rzeczy, które można zrobić samodzielnie, aby zwalczyć typowe problemy z klimatyzatorem, istnieje kilka przypadków, w których należy skontaktować się z profesjonalistą.

  • Dziwne odgłosy dochodzące z klimatyzatora Czy Twój klimatyzator wydaje głośne brzęczenie, brzęk lub inne nieznane dźwięki? Jeśli te dźwięki pochodzą z klimatyzatora lub otworów wentylacyjnych, prawdopodobnie masz poważny problem. Nie jest to coś, co można naprawić na własną rękę, ale profesjonalista HVAC zrozumie problem i znajdzie rozwiązanie.
  • Problemy z jednostką zewnętrzną: Jeśli problemem jest zewnętrzna jednostka klimatyzatora, nie należy próbować naprawiać go samodzielnie. Podczas gdy zmiana filtrów powietrza i wymiana baterii są całkowicie w porządku, aby zrobić na własną rękę, naprawianie bardziej skomplikowanych problemów może spowodować utratę gwarancji. W przypadku prawdziwych problemów konserwacyjnych, najlepiej skontaktować się z profesjonalistą.
  • Nieprawidłowo zainstalowany klimatyzator: Jeśli zauważyłeś, że Twój klimatyzator nie został zainstalowany prawidłowo, powinieneś wezwać profesjonalistę, aby ponownie go zainstalował lub naprawił.