26 maja 2021

Innovative gości straż pożarną z Augusty na szkoleniu z zakresu bezpieczeństwa

Innovative Refrigeration Systems, światowej klasy firma zajmująca się projektowaniem, produkcją i instalacją chłodnictwa przemysłowego, ma przyjemność gościć w swoim zakładzie szkolenie, które ma pomóc Regionalnemu Zespołowi ds. Materiałów Niebezpiecznych (Hazmat) Poziomu III w uzyskaniu i utrzymaniu certyfikatu Departamentu Zarządzania Kryzysowego Wirginii. Oczekuje się, że w szkoleniu weźmie udział co najmniej 30 pracowników Straży Pożarnej z wielu stacji.

Szkolenie, które odbędzie się rano w sobotę, 10 września, będzie obejmować miasto Waynesboro Fire Department, Staunton Fire Rescue i Wilson Volunteer Fire Company, pozwalając im trenować do odpowiedzi na scenariusz hazmat. Ćwiczenia rozpoczną się od "alarmu" o materiałach niebezpiecznych w remizie strażackiej w Fishersville, gdzie odbędzie się odprawa na temat potencjalnej sytuacji. Następnie sprawdzone zostanie zdrowie fizyczne uczestników i przydzielone zostaną im role.

Po przybyciu na miejsce regionalnego zespołu ds. zagrożeń, ratownicy w osobistych środkach ochrony III stopnia dokonają wielokrotnych wejść zespołowych, utworzą stanowisko dowodzenia i przygotują duży obszar dekontaminacji, w którym znajdą się prysznice, szczotki i roztwory, stacje płukania i monitoring medyczny. Symulowana reakcja będzie monitorowana przez funkcjonariuszy Straży Pożarnej w celu oceny po zdarzeniu.

"Podczas gdy my byliśmy w Innovative szkoląc ich personel w zakresie reagowania w nagłych wypadkach, stwierdziliśmy, że byłoby to idealne miejsce do przeprowadzenia naszego corocznego szkolenia w zakresie certyfikacji hazmat", powiedział kapitan Nathan Ramsey z Operacji Specjalnych. "Dzięki wykorzystaniu terenu przemysłowego, takiego jak ten, jesteśmy w stanie symulować wszelkie ryzyko związane z materiałami niebezpiecznymi, co jest najważniejsze dla członków naszego zespołu".